Duvar Dekorasyonunda Farklı Uygulamalar

Dekorasyonda dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasında özellikle duvar dekorasyon çalışmaları oldukça önemlidir. Duvarlarda yapacağınız değişimler dekorasyonumuzun da değişmesine yardımcı olacağından doğru seçimler yapılması daha kaliteli ve kullanışlı alanlara sahip olmanıza yardımcı olur. Duvar dekorasyonu için boya tercih etmek istemeyenlerin tercih edebileceği çok sayıda farklı seçenek arasında aşağıda yer alan uygulamalar yer almaktadır.

  • Brüt beton görünümlü sıva uygulaması,
  • Duvar kağıdı uygulaması,
  • İtalyan mermer efekt boya uygulaması,
  • Doğal taş uygulamasıdır.

Farklı renklerde ve görünümlerde tercih edilecek olan birbirinden farklı uygulama seçenekleri özellikle duvarlarda yalnızca boya uygulamak istemeyenlerin tercih edebileceği çok sayıda farklı seçeneğe ulaşmalarını sağlamaktadır. Her uygulamanın yapılması için kullanılacak olan farklı malzeme seçenekleri bulunmaktadır. Bu nedenle iç veya dış cephede yapılacak olan uygulamalar için uygun malzeme seçenekleri ile çalışma yapılması gerekir.

Brüt Beton Görünümlü Sıva Uygulaması

Daha doğal ve rahatlatıcı seçimleri ile duvar dekorasyonu değiştirmek isteyenler bu durumda tercih edecekleri brüt beton görünümlü sıva uygulaması daha doğal bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Özel olarak hazırlanmış olan malzeme seçeneğini uygulanacak olan sıva sayesinde işlenmemiş ham beton görüntüsü ortaya çıkartılmaktadır.

Özellikle duvar dekorasyon çalışmaları sırasında daha doğal sonuçlar elde etmek isteyenlerin tercih edebileceği uygulama seçenekleri arasında yer almaktadır. Özel mala ile yapılacak uygulama sayesinde duvara verilecek olan şekil ile daha doğal görünmesi ve işlenmemiş beton şeklinde oluşması sağlanmaktadır.

İtalyan Mermer Efekt Boya

Pek çok farklı alanda yapılacak olan duvar dekorasyon çalışmaları için tercih edilecek İtalyan mermer efekt boya uygulaması özellikle duvarlarda kabartmalı uygulama yapılmasını sağlamaktadır. Bu sayede doğal ve gösterişli bir görüntünün oluşmasını sağladığı gibi aynı zamanda daha modern görünmesini yardımcı olmaktadır.

Yapılacak olan uygulama için kullanılacak malzeme sayesinde farklı renklerde ve şekillerde hazırlanacak olan efekt boya ile istenilen her alanda daha modern dekorasyon çalışmaları yapılabilir. Mermer görüntüsü oluşturacak şekilde yapılacak çalışma sayesinde özellikle banyo veya farklı alanlarda dekorasyonu değiştirmek isteyenlerin tercih edebileceği modern duvar uygulama seçenekleri arasında yer almaktadır.