Mevsimlik Dekorasyon Önerileri

Yaz ayları tatili, canlı ve daha renkli günleri bize hatırlatan, pozitif duygular uyandıran mevsimdir. Bu nedenle yaz ayı için dekorasyon fikirleri yaz mevsiminin enerjisini taşıyan dekoratif nesne ve renkleri yansıtacak şekilde olmalıdır. Evinizde yapacağınız birkaç değişiklikle yaz mevsiminin nabzına evinizi uyarlayarak yazın enerjisini evinizde yaşatabilirsiniz.

Çiçeklerin Büyüsü

Yaz aylarında rengarenk çiçeklerle evinizin dekorasyonunu renklendirebilirsiniz. Çiçekleri tek tek odada konumlandırabileceğiniz gibi tek bir yerde de toplayarak bir çiçek köşesi oluşturabilirsiniz.

Canlı Renkler ve Duvar Kağıtları Kullanın

Yaz ayı yılın en canlı mevsimidir; bu yüzden canlı renklere evin dizaynında yer vermek akıllıca bir seçim olacaktır. Evinizin duvarını canlı bir renge boyayabileceğiniz gibi; odanın bir kısmını çiçekli, mavi duvar kağıtlarıyla kaplayarak yazın enerjisini evinizde görünür kılabilirsiniz.

Halılara Elveda Edin

Ağır, yünlü ve kalın halılarınızı havalar soğuduğunda tekrar kullanmak üzere ortadan kaldırın. Açık renk ince halılardan ya da renkli kilimlerden yararlanın. Böylece evinizde ferah bir görünüm yaratacaksınız. Ya da dilerseniz hiç halı ya da kilim kullanmayarak evinize ferah bir hava da verebilirsiniz.

Deniz Kabuklarını Değerlendirin

Yazın en güzel kısmı şüphesiz tatil yapılan zamanları. Özellikle denize gidip topladığınız deniz kabuklarıyla özgün ve yaz kokan çerçeveler oluşturarak özgün dekorasyon fikirleri ortaya çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda büyük deniz kabuklarını birer mumluğa dönüştürebilir, evinizin dekorasyonuna denizin büyüsünü katabilirsiniz.

Açık Renk Mobilyalar

Yaz aylarının canlılığını dekoratif nesnelerle eve taşımak için; mobilyalarınızı açık renk ve evinizi boğmayacak modellerde seçin. Açık renk koltuklarınızı rengarenk yastıklarla süsleyin. Açık renk ve sade mobilyalar dekoratif nesneleri iyice ön plana çıkaracak ve yaz enerjisi evinizde görünür hale gelecek.

Dış Tasarımı İhmal Etmeyin

Yaz mevsiminin gelmesiyle insanlar dışarıda, içeridekine oranla daha fazla vakit geçirmektedir. Misafirler gelindiğinde eğer varsa evin bahçesinde; yoksa balkonda ağırlanmaktadır. Bu yüzden evin iç tasarımına uygun olacak şekilde dekorasyon fikirleri doğrultusunda balkon ve bahçelerdeki mobilyaların da tekrar düzenlenmesi gerekecektir. Yine dışarıda kullanılacak masalar, bahçe çadırları, salıncaklarda açık renk, çabuk temizlenen kumaşlar tercih edilmeli; bu mobilyalar renkli yastık ve dekoratif objelerle renklendirilmelidir.