BOYA ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Yepyeni bir eve taşındığınız zaman ilk dikkat edilecek noktaların başında duvarların renkleri gelmektedir. Herkesin zevkleri farklı olduğu için doğal olarak sevdiği renklerde farklı olmaktadır. Bu renkleri değiştirmek isteyebilirsiniz, ama dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Seçmiş olduğunuz boya türü evinizde ki duvarın yapısına uygun olmayabilir, çünkü boyaların da çeşitleri vardır. Evinize uygun olan boyayı nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız, üzülmenize hiç gerek yok, bu yazı sonunda her şeyi öğrenmiş olacaksınız.

-Saten Boyalar

Bu boya özelliklede düzgün yüzeylerde harika sonuçlar vermektedir. Silinebilir olması kullanıcıların bu boyayı seçme olasılığını artırmaktadır. Eğer fazla renk değiştiren bir kişi değilseniz, bu boya sizleri uzun yıllar götürecektir. Mat boyalar arasında değerlendirilmektedir.

-Su Bazlı, Plastik Boya

Dikkatli birisi değilseniz ve bazı şeyleri döktüğünüzde kötü sonuçlar doğuruyorsa ve boya yaparken de yerlere damlatmaya korkuyorsanız, artık korkmanıza hiç gerek kalmadı, çünkü bu o boyalardan birisi değildir. Boya yere veya başka bir yere döküldüğünde kolayca silebilirsiniz. Boya yanmaz bir yapıdadır ve solvent içermediği için sağlık adına önemlidir. Mat boya türlerinden birisidir.

-Astar Boya

Yaptığınız boyanın uzun ömürlü olmasını ve sizlere uzun yıllar eşlik etmesini istiyorsanız, değiştirmek istediğiniz boyayı kazıdıktan sonra, yeni boyayı yapmadan bir kat astar boyası çekmeniz yeterli olacaktır. Ardından boya işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bunlar başlıca boya çeşitleridir. Bunlar arasından sizlere en uygun olanı seçerek boya işlemine başlayabilirsiniz. Sizlere şimdiden iyi günler dilerim.