Dekorasyonda Vintage Havası

Vintage ev dekorasyonu, eski ve antika eşyaların elden geçirilerek, tekrar değerlendirilmesi dekorasyon fikirleri arasında olan ve eve yeni bir hava ve ışıltı vermeyi amaçlayan bir dekorasyondur. Odak noktası, eski ve kullanılmış eşyalara tekrar hayat verme olan vintage tarzı günümüzde pek çok kişi tarafından ev dekorasyonunda kullanılan bir tarzdır.  Ancak vintage dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekilen pek çok husus vardır. Birbirlerine tamamen uyan parçaların kullanılması gerekmeyen vintage tarzı kişinin sevdiği retro tarzı kendisinin yaratabilmesini sağlar. Ancak yanlış parçaların ya da birbirlerine tamamen zıt özellik barındıran parçaların kombini, evin retro havasına ket vuracak ve istediğiniz etkiyi yaratamamanıza neden olacaktır.

Eşyaların Gerçek Kullanım Amacına Olabildiğince Sadık Kalın

Vintage tasarımda diğer bir dikkat edilmesi gereken husus, kullanacağınız eşyaların kullanım amacına sadık kalmaktır. Bir çalışma masasını, aldığınız diğer eşyalara stand olarak kullanmaktansa, onu çalışma masanız haline getirmek; geçmişin izlerini günümüzde de yaşatmanızı ve evinizde gerçek bir retro havanın esmesini sağlayacaktır.

Ana Parçaları Toplamaya Çalışın

Dekorasyon fikirleri hakkında düşüp evinize ne alacağınıza karar veremiyorsanız, vintage tarzını evinize yansıtmak için ana parçaları toplayarak başlayın. Örneğin vintage tabakları mutfak raflarına yerleştirerek ya da vintage şamdanı yemek masanızda yer vererek evinize kolayca retro bir hava katabilirsiniz.

Eşyalarınızı Günlük Hayatta Kullanın

Evinizin dekorasyonunu zenginleştirmek ve günlük hayatınızda da canlı olmasını istiyorsanız, aldığınız eşyaları kullanın. Hiç kullanmayacağınız tabaklar, bir kere bile kahve içmeyeceğiniz fincanlar sizin evinizde retro havasını sergilemekten çok, evinize koleksiyon toplanan bir yer izlenimi verecektir.

Evinizin Vintage Tarzını Tamamlayacak Ürünler Seçin

Evinizin sadece bir alanını vintage tarzına sahip bir şekilde dekore etmektense, evin çeşitli bölümlerinde retro tarzını güçlendirecek ve tamamlayacak ürünler seçmek daha yerinde bir seçim olacaktır. Duvarınızda yer vereceğiniz antika bir saat, antika çerçevelere yerleştirdiğiniz fotoğraflar, evinizin bir duvarını kapladığınız vintage örtüler evinizde retro tarzını iyice işlemenize yardımcı olacaktır.

Olabildiğince Sade, Gösterişsiz ve Şık Ürünler Seçin

Vintage dekorasyon, evinize retro hava katacak, evinizi şık ve büyüleyici gösterecek bir dekorasyon fikirleri arasında olup; bunu abartılı renk ve desende eşyalarla gerçekleştirmeniz, evinizin havasını bozacak ve ağırlaştıracaktır.