BOYA NASIL YAPILIR

Herkse oturduğu evde bazı değişiklikler yapmak isteyebilir, bu değişecek şeylerden biriside duvarların veya tavanların boyaları olabilir.  Eğer sizde duvarların boyasını değiştirmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey duvarlarınızın hangi boya çeşidi ile uyumlu olduğunu öğrenmektedir. Örneğin, Mat bir boyayı, uygun olmayan bir duvara yaparsanız iyi sonuçlar alamazsınız. Bu sorunları yaşamamak için bizlere uygun olan boya türünü seçiyoruz.

Boya işlemini nasıl yapmalıyız?

Duvarlara uygun olan boyayı aldıktan sonra fırça ve rulo alıyoruz. boya badana Fırça da genel boyama için 3 veya 4 numara yeterli olmaktadır. Ruloyu ise fırça ile ulaşamadığımız yerleri boyamak için alıyoruz. Aldığımız malzemelerin arasında zımpara, alçı, ıspatula, boş kova, gazete veya branda gibi aletler bulunmaktadır, hepsinin bir işlevi bulunmaktadır. Ispatula ile duvarda ki kabaran bölgeleri kazıdıktan sonra alçı ile dolduruyor ve taşan yerleri zımpara ile alıyor ve temizliyoruz.

Boyaları boş kovaya alıp, inceltiyoruz. Ardından boyaya fırça ile küçük dokunuşlar yaparak fırçamıza boya alıyoruz ve boyama işlemine başlıyoruz. Eğer fırçanın hepsini sokarsak boyaya yerlere damlayabilir, onun için dikkatli oluyoruz. boyacı ustası Boya işleminde her yeri eşit boyamak oldukça önemlidir, genel olarak 2 kat boya yeterli olmaktadır. Boya işlemini bitirdikten sonra odanın havalanmasını sağlıyoruz, bu arada boyada kurumuş olacaktır. Ardından yerlerdeki gazete ve brandaları kaldırıyoruz. Tüm yapılması gerekenler bu kadar, bu işlemleri yaparak sizlerede evlerinizi kolayca boyayabilirsiniz.