Beyaz Mutfaklardaki tasarımlar, genlik ve parlaklık iletmek istediğinizde iç mekan ve mobilya için ilk tercihtir. Çatı katları gibi küçük alanlar veya küçük evler için geniş bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olabilir. Beyazı temel duvar rengi olarak kullanırken, beyazdaki mobilyalara göre temiz ve düzgün görünen bir his verilir.

Bazı insanlar beyazın benzersiz bir renk olduğunu düşünse de, gerçekten değil. Farklı beyaz tonları vardır ve her renk için farklı bir isim vardır. En yaygın renklerin bazıları kar beyazı, beyaz porselen, gümüşi beyaz, beyaz inci, süt beyazı, beyaz mermer, beyaz fildişi ve beyaz platindir. Bunun dışında, evinizi boşaltmak isterseniz seçim için çok çeşitli tonlar veren kremalı beyaz ve diğer beyaz tonlar var.

Beyaz ayrıca netliği, temizliği ve açıklığı gösterir ve tüm derin tonlarla hoş bir kontrast oluşturan nötr bir renktir. Beyaz ışığı iyi yansıtmakta ve oda daha geniş ve daha açık görünmesine neden olmaktadır. Beyaz için neredeyse her zaman yaz rengi denir.

Küçük bir ev için uygun bir duvar dekorasyonunu seçmeyi düşündüğünüzde – tek odalı bir daire veya çatı katı gibi – beyaz, genel renk şeması için en uygun renktir. Özellikle açık alan evinizin bulunduğu çatı katı evlerinizde – mutfak ve oturma odası aynı bölgede barındırılan alanlarda beyaz, alanın daha fazla yanılsamasına ve daha fazla alan yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Mutfağın tezgahlarında ve adadaki tezgahlarda beyaz taşlar, mermer ve fayanslar olabilir. Diğer bir seçenek akrilik ve fiberglas beyaz kaplamalı yüzeylerdir ve uzun servis verebilir ve gerçekten de çok daha düşük bir bakıma ihtiyaç duyar. Paslanmaz çelik ahşap ve diğer tezgah üstü yüzeylerle kombine edilebilir ve mat bir görünüm, zarif bir görünüm kazandıracaktır.

Mutfak rötuşları, raflar ve beyaz dolaplar da renk şemasını tamamlamak için iyi bir seçim olabilir ve donanımınız için krom armatürlerine sahip olabilirsiniz. Beyaz duvar dekoru, mutfak tezgah rafları, mutfak dolapları beyaz renkte yapılabilir, bu beyaz mutfak görüntülerinin klasik bileşimine şimdi beraber göz atalım!